Epoksi Zemin Kaplama Hazırlanması

Epoksi Zemin Kaplama Hazırlanması ile bir epoksi kaplama, uygun bir şekilde yapışmak için temiz ve hafif gözenekli bir yüzey gerektirir. Epoksi sızdırmaz veya parlatılmış betona yapılamayabilir. Beton aynı zamanda tamamen kürlenmelidir. Epoksi zemin kaplaması uygulanmadan önce, beton yüzeyindeki tüm büyük çatlak ve talaşların yamalanması ve onarılması ve tüm greslerin giderilmesi önemlidir.

Beton eskiyse, önceki epoksi tabakaları veya yıllar boyunca kullanılmış olabilecek diğer ürünler için yüzeyi test edin. Sızdırmazlık maddesi testi yapmak için zemine az miktarda su dökün. Suya batırılmalıdır. Suya batırmak yerine yüzeyde su tanecikleri varsa, büyük olasılıkla kapatılmıştır ve bir epoksi kaplama için uygun olmayabilir.

Bir epoksi kaplama uygulamadan önce, sıcaklığın uygun olduğundan emin olun ve tüm üreticinin tavsiyelerine uyun. Olumsuz sıcaklıklar epoksi kabarmasına ve soyulmasına neden olabilir . Epoksi, uygulamadan önce karıştırdığınız iki parçalı bir sıvıdır. Ürün karıştırıldıktan sonra, epoksi kaplamayı sertleşmeden önce uygulamak için sınırlı bir süreniz vardır.

 
ÖNCEKİ SAYFA